O mně

Motto: "Když se člověk začne věnovat fotografii, má dojem, že dobrá fotografie je prostě jen dobrá fotografie. Teprve až získá spoustu zkušeností, nabude poznání, že fotografie není zdaleka jen fotografie. A teprve pak, až se naučí o fotografii vše, dojde mu, že fotografie je prostě jen fotografie..”

Kdo ví, jak daleko jsem...

Vážně jsem začal fotit až v době, když jsem si koupil svou první pořádnou zrcadlovku. Tenkrát to byla Minolta. Bohužel ale zrovna v době, když se začala zvedat vlna digitální fotografie. Mou novou analogovou Minoltu smetla během dvou let, a tak jsem přezbrojil na digitální Canon. Zmizelo sice kouzlo temné komory, ale plně mi ji nahradila možnost okamžité kontroly vyfocené scény i následné postprodukce. Už bych neměnil.

Všechny fotografie prezentované v sekci "Obchod" lze mimo jiné použít i k výrobě fotografických obrazů. Po kliknutí na vybranou fotografii se objeví objednávkový formulář. V některých případech lze volit mezi barevnou a černobílou verzí. Vizualizace zvolené verze fotografie se objeví po kliknutí na barevný nebo černobílý piktogram.
Na základě zvoleného formátu a případných vašich dalších požadavků vám obratem sdělím cenu, termín a způsob dodání apod.

Od každé fotografie vyrábím vždy pouze omezené množství autorských zvětšenin. Většinou 10 číslovaných kusů + 3 autorské kopie pro svou osobní potřebu. Ke každé fotografii dodávám certifikát, na kterém je uveden název fotografie, informace o místě a času pořízení fotky, číslo vyrobené kopie, kolik kopií může být vyrobeno, rok výroby a můj podpis. Vlastnoruční podpis je i na zadní straně fotografie.

Velkoformátové fotografie jsou zpracovávány v laboratořích firmy Thalia Picta, která patří již několik let v tomto oboru mezi nejlepší. Fotografie vznikají osvitem digitálních dat technologií Océ LightJet na fotografický papír nebo Fineart tiskem. Podrobnější informaci o technických parametrech výroby mohu rovněž zaslat.